Konferencja "O roli warszawskich szkół w społeczności lokalnej"

Aktualności - aktualności

 

 
Konferencja "O roli warszawskich szkół w społeczności lokalnej"

 

W imieniu Fundacji Civis Polonus oraz Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st Warszawy  serdecznie zapraszamy nauczycieli i nauczycielki ze szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w konferencji „O roli warszawskich szkół w społeczności lokalnej” inaugurującej  działania w szkołach w  ramach projektu „Warszawa Lokalnie”. Spotkanie odbędzie 2 czerwca (czwartek) w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (ul. Stara 4) w godz. 10.30-15.00.

 

Nowoczesna szkoła to szkoła otwarta na potrzeby społeczności lokalnej i edukację jej członków, a także zaangażowana w integrację wspólnoty lokalnej. Aktywna rola szkoły w społeczności lokalnej opisana jest w wymaganiach zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej zawartych w podstawie programowej oraz wymaganiach  nadzoru wobec szkół. Jesteśmy przekonani, że współpraca ta wpływa pozytywnie na wzajemny rozwój szkoły i środowiska, a także rozwój samych uczniów i uczennic. Podejmowanie inicjatyw lokalnych uczy młode osoby odpowiedzialności za sprawy lokalne, a także pozwala im na doświadczenie realnego wpływu na rzeczywistość, która je otacza.

 

W jaki sposób szkoła może zaangażować się w działania na rzecz społeczności lokalnej w Warszawie? Co społeczność lokalna może dać szkole, a co szkoła może wnieść w życie wspólnoty? Jak wspierać szkoły w aktywności na rzecz społeczności lokalnej w Warszawie? Na te i inne pytania dotyczące roli szkoły w społeczności lokalnej odpowiemy wspólnie podczas konferencji inaugurującej projekt „Warszawa Lokalnie” w szkołach. Podczas spotkania podzielimy się również dobrymi praktykami szkół aktywnie działających w swoich sąsiedztwach.

 

Na konferencji zaprosimy Państwa do udziału w ogólnowarszawskim projekcie „Warszawa Lokalnie” oraz przedstawimy założenia udziału szkół w tym projekcie.

 

Zgłoszenia oraz pytania prosimy kierować  na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie pod nr tel. 691 872 685. Serdecznie zapraszamy maksymalnie dwóch przedstawicieli  z danej szkoły. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, nazwę szkoły oraz dzielnicę, w której mieści się placówka. Liczba  miejsc jest ograniczona. 

 

Program konferencji oraz opis działań skierowanych do szkół w ramach projektu "Warszawa Lokalnie", a także informacje o projekcie znajdziecie Państwo w zakładkach poniżej. 

 

Kontakt
Paulina Kowalczyk Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel. 691 872 685
program konferencji
 
Warszawa Lokalnie dzięki szkołom
   
o projekcie Warszawa Lokalnie
   

 

Fundacja Civis Polonus
ul. Bagatela 10/36 00-585 Warszawa
tel/fax 22 827 52 49
509 725 536