Wróć do listy

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus serdecznie zapraszają na cykl spotkań online dla społeczności Wspolnie.eu dotyczący rekrutacji i pracy w instytucjach Unii Europejskiej.

W czasie 4 spotkań dowiecie się:

– jak przebiega rekrutacja do instytucji Unii Europejskiej,
– jak wygląda praca w strukturach unijnych,
– jakich kompetencji potrzeba, by rozwijać karierę w samym środku Europy,
– jakie są zalety i wyzwania pracy w międzynarodowym środowisku.

Trzecie spotkanie online pt. ,,Kariera w instytucjach UE? Poznaj pracę doradców/czyń politycznych i analityków/czek PE!’’ poświęcimy rekrutacji i drodze zawodowej osób zainteresowanych doradztwem i pracą analityczną w różnych obszarach polityki..

W spotkaniu wezmą udział Monika Migo, doradca ds. polityki zagranicznej w Sekretariacie Komisji parlamentarnej ds. handlu międzynarodowego (INTA), Piotr Glonek, analityk polityczny w Biurze Analiz Parlamentu Europejskiego (EPRS) oraz dr Magdalena Sapała, ekspertka ds. budżetu UE i Funduszu Odbudowy, Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego (EPRS).

Nasi goście opowiedzą, jak to się stało, że trafili do jednej z instytucji Unii Europejskiej, podzielą się z nami swoimi doświadczeniami, historiami i kulisami codziennej pracy.

Kiedy: 30 stycznia 2023 (poniedziałek), godz. 17:00-18:40
Gdzie: Zoom. Link prześlemy w dniu wydarzenia.
Rejestracja: https://www.together.eu/event/zaproszenie-na-spotkanie-nt-karier-w-instytucjach-ue-2023-01-30-1210/register?fbclid=IwAR1GfCLcECxIgUo3nsw_O6B0MyuWUR9B-PmJO-kxN9i66_UP-rAU2PCr1Dg
Termin zgłoszeń upływa 29 stycznia 2023 r. (niedziela).

Podczas spotkania zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie i odbędzie się quiz wiedzy o PE z upominkami dla najlepszych graczy. Spotkanie odbywa się w języku polskim i może być nagrywane.

Pytanie w sprawie spotkania prosimy kierować na adres: kamil.dejna@civispolonus.org.pl.