Wróć do listy

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus serdecznie zapraszają na cykl spotkań online dla społeczności wspolnie.eu dotyczący rekrutacji i pracy w instytucjach Unii Europejskiej.

W czasie 4 spotkań dowiecie się:
– jak przebiega rekrutacja do instytucji Unii Europejskiej,
– jak wygląda praca w strukturach unijnych,
– jakich kompetencji potrzeba, by rozwijać karierę w samym środku Europy,
– jakie są zalety i wyzwania pracy w międzynarodowym środowisku.

Czwarte spotkanie online pt. ,,Kariera w instytucjach UE? Poznaj pracę prawników/czek i juryslingwistów/ek w PE i KE!’’ poświęcimy rekrutacji i drodze zawodowej osób zainteresowanych pracą w instytucjach europejskich.

W spotkaniu wezmą udział: Bartłomiej Balcerzyk, wicedyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, prawnik, Rafał Szyndlauer, prawnik DG COMM, Komisja Europejska oraz Urszula Mojkowska, prawnik, adwokat, prawnik-lingwista w Trybunale Sprawiedliwości i Parlamencie Europejskim.

Nasi goście opowiedzą, jak to się stało, że trafili do instytucji Unii Europejskiej, podzielą się z nami swoimi doświadczeniami, historiami i kulisami codziennej pracy.

Kiedy: 28 lutego 2023 (wtorek), godz. 17:00-18:40
Gdzie: Zoom. Link prześlemy dzień przed wydarzeniem.
Rejestracja: TUTAJ
Termin zgłoszeń upływa 26 lutego 2023 r. (niedziela).

Podczas spotkania zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie i odbędzie się quiz wiedzy o PE z upominkami dla najlepszych graczy. Spotkanie odbywa się w języku polskim i może być nagrywane.

Pytania prosimy kierować na adres: kamil.dejna@civispolonus.org.pl.