Wróć do listy

W ramach działań dla społeczności wspolnie.eu Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus zapraszają osoby w wieku 14-30 lat na cykl spotkań online pt. „Porozmawiajmy o przyszłości Europy”.

Ostatnie spotkanie zatytułowane „Polityka energetyczna Unii Europejskiej. Jak ją kształtować, aby doprowadzić do zeroemisyjności Europy?” odbędzie się w czwartek, 28 kwietnia 2022 r. w godz. 17:00-18:45, na platformie Zoom.

Porozmawiamy o tym, kiedy Unia Europejska będzie mogła pochwalić się osiągnięciem neutralności klimatycznej. Zajmiemy się możliwościami rozwoju odnawialnych źródeł energii w krajach członkowskich. Zastanowimy się, jak powinna wyglądać transformacja energetyczna w Polsce. Wspólnie wypracujemy rekomendacje dla Unii Europejskiej dotyczące polityki energetyczno-klimatycznej. Będą one głosem młodych wpisującym się w Konferencję w sprawie przyszłości Europy.

Przed nami ciekawe spotkanie z elementami dyskusji i pracy w grupach. W trakcie wydarzenia odbędzie się quiz wiedzy o PE z nagrodami!

W spotkaniu weźmie udział ekspertka, dr Aleksandra Gawlikowska-Fyk, doktor nauk ekonomicznych, dyrektorka Programu Elektroenergetyka Forum Energii, ekspertka w dziedzinie polityki i regulacji energetycznych Unii Europejskiej. Przez pięć lat była kierownikiem najpierw projektu „Energia”, a następnie programu „Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityka Energetyczna” w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, jednym z najbardziej uznanych zespołów analitycznych w Europie Środkowej. Wcześniej przez wiele lat zajmowała się problematyką sektora krajowego oraz regionalnych rynków energii elektrycznej w Urzędzie Regulacji Energetyki.

Spotkanie będzie moderować Joanna Pietrasik – współzałożycielka i Prezeska Zarządu Fundacji Civis Polonus.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

1. Zarejestruj się na platformie: https://wspolnie.eu/pl/ (dotyczy osób, które nie są jeszcze członkami wspólnie.eu) – to warunek konieczny, aby wziąć udział w spotkaniu.
2. Wyraź chęć udziału w wydarzeniu poprzez system Konfeo: https://peue.konfeo.com. O zakwalifikowaniu na spotkanie decyduje kolejność zgłoszeń w ramach limitu miejsc. Rejestracja do wtorku, 27 kwietnia 2022 roku (włącznie) lub do wyczerpania wolnych miejsc.
3. Dołącz do spotkania w czwartek, 28 kwietnia 2022 r. o godz. 17:00 poprzez link, który otrzymasz dzień wcześniej na podany adres e-mail. W razie nieotrzymania linku prosimy o sprawdzenie skrzynki spam i/lub kontakt z organizatorami.

Pytania prosimy kierować do koordynatora projektu, Kamila Dejny:  kamil.dejna@civispolonus.org.pl

Porozmawiajmy WSPÓLNIE o przyszłości Europy!

Spotkanie realizowane w ramach cyklu „Porozmawiajmy o przyszłości Europy” przy współpracy i finansowaniu Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce.