Wróć do listy

Porozmawiajmy o polityce migracyjnej Europy! W jakim kierunku powinna podążać Unia Europejska, aby sprostać wyzwaniom na Starym Kontynencie? W ramach działań dla społeczności wspolnie.eu Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus zapraszają osoby w wieku 14-30 lat na cykl spotkań online pt. „Porozmawiajmy o przyszłości Europy”. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 grudnia 2021 r. w godz. 17:00-18:30 na platformie Zoom.

Porozmawiamy o konflikcie na granicy polsko-białoruskiej i możliwych sposobach na jego rozwiązanie. Zajmiemy się tematem polityki migracyjnej Unii Europejskiej i wspólnie wypracujemy rekomendacje w tym obszarze. Będą one głosem młodych wpisującym się w Konferencję w sprawie przyszłości Europy. Przed nami interaktywne spotkanie z elementami dyskusji, pracy w grupach i planowania strategicznego. Na zakończenie odbędzie się quiz z nagrodami!
W spotkaniu weźmie udział ekspertka, dr Jolanta Szymańska, koordynatorka programu Unia Europejska w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, która zajmuje się polityką migracyjną UE. Rozmowę będzie moderować Joanna Pietrasik – współzałożycielka i prezeska zarządu Fundacji Civis Polonus.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

Pytania prosimy kierować do koordynatora projektu, Kamila Dejny: kamil.dejna@civispolonus.org.pl

Dowiedz się więcej o programie i  poznaj harmonogram kolejnych spotkań.

Porozmawiajmy WSPÓLNIE o przyszłości Europy!

 

Spotkanie realizowane w ramach cyklu „Porozmawiajmy o przyszłości Europy” przy współpracy i finansowaniu Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce.