Wróć do listy

Fundacja Civis Polonus jest partnerem koordynowanego przez ukraińską organizację „Educational Initiatives Centre” projektu „Development of competences for Democratic citizenship through formal, non-formal and informal learning” w ramach działania „Capacity building in the field of youth”, skierowanego do nauczycieli, edukatorów, osób pracujących z dziećmi i młodzieżą w instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych.

W ramach współpracy dotychczas gościliśmy w Polsce dwie grupy stażowe ukraińskich nauczycieli i dyrektorów szkół (8 osób, maj-czerwiec 2018). Podczas dwutygodniowych wizyt stażyści zapoznali się z działaniami Fundacji, uczestniczyli w naszych bieżących wydarzeniach projektowych (inauguracja Warszawskiej Akademii Młodych Liderów, Festiwal Pomysłów Młodych Warszawiaków i Warszawianek, pikniki w szkołach, warsztaty dla bibliotekarzy i in.), wspierali nasze działania (przygotowywali relacje z warsztatów dla uczniów, z pikników naukowych, tłumaczyli materiały, poprowadzili spotkanie z polskimi nauczycielami).

Ponadto zapoznali się z funkcjonowaniem polskich szkół, spotkali się z nauczycielami, przedstawicielami samorządów uczniowskich. Odwiedzili kluczowe warszawskie instytucje związane z edukacją i projektami dla młodzieży (WCiES, CKS Urzędu Miasta Warszawy, Centrum Nauki Kopernik, Dom Kultury „Kadr” i in.).

Mamy nadzieję, że udało nam się zainspirować naszych gości poprzez pokazanie im ciekawych projektów, przykładów współpracy różnych podmiotów działających na rzecz dzieci i młodzieży, zainteresować możliwościami współdziałania i wymiany doświadczeń z polskimi szkołami i organizacjami pozarządowymi.

Kolejna wizyta stażowa ukraińskich nauczycieli planowana jest na wrzesień b.r.

Projekt finansowany w ramach programu Erasmus+ Unii Europejskiej.