Wróć do listy

Warszawska Akademia Młodych Liderów to trwający 11 miesięcy program rozwojowy dla młodych
aktywnych warszawiaków. Uczestnikami programu są osoby zaangażowane w działalność młodzieżowych rad, samorządów uczniowskich i studenckich oraz innych inicjatyw, w ramach których młodzież szuka możliwości wpływania na swoje otoczenie, szkołę, dzielnicę, miasto, a nawet państwo i świat.

 

Uczestnicy mieli możliwość rozwoju kompetencji liderów młodzieżowych, jak również dowiadywali się o możliwości wykorzystania poszczególnych narzędzi partycypacji obywatelskiej które są niezbędne do udziału w projektach miejskich i mechanizmach partycypacji obywatelskiej w m.st. Warszawa (np. Budżet Partycypacyjny, Inicjatywa Lokalna, program Młoda Warszawa, czy program Warszawska Aktywna Młodzież).

 

W wyniku drugiej edycji Warszawskiej Akademii Młodych Liderów 36 uczestników wzięło udział w 6 szkoleniach i warsztatach oraz zrealizowało 7 projektów o różnej tematyce m.in sprawności komunikacji miejskiej oraz jej użytkowaniu, zwiększaniu świadomości młodych ludzi o funkcjonowaniu teatru czy przeprowadzanie warsztatów o tematyce prawa, a w szczególności praw ucznia. Projekty zostały podsumowane na konferencji kończącej, która miała miejsce w grudniu 2018 r.

 

Akademia ma również na celu budowanie sieci aktywnych młodych ludzi, wzajemnie wspierających
się w działaniach społecznych, którzy zintegrowali się podczas warsztatów i realizując wspólne
projekty. Sieć obejmuje kolejne roczniki WAML, które podczas trwania projektu mają okazję do
spotkań i wymiany doświadczeń.

 

Projekt finansowany jest ze środków m.st. Warszawy.