Wróć do listy

Młodzi liderzy dla Mazowsza to kilkumiesięczny program szkoleniowy skierowany do radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

W ramach projektu uczestnicy przeszli przez program szkoleniowy obejmujący:

  1. warsztaty online dotyczące rozwoju ich kompetencji liderskich;
  2. warsztaty stacjonarne w grupach – dotyczące planowania inicjatywy społecznej do zrealizowania w ramach treningu zadaniowego;
  3. realizację 4 inicjatyw przez uczestników projektu przy współpracy i na rzecz młodzieży z Mazowsza.

Okres realizacji projektu: 10.08.2020 – 15.12.2020.

   

Opis zrealizowanych przedsięwzięć młodzieżowych

„Udostępnij się”. Młodzież wyszukała w swoim otoczeniu młodych ludzi, którzy mają ciekawe pasje i/lub angażują się w różne interesujące akcje, a następnie założyła i prowadziła profil na Facebooku, na którym prezentowała sylwetki tych osób. Celem przedsięwzięcia była promocja różnych form młodzieżowej aktywności oraz zachęcenie innych młodych ludzi do zaangażowania społecznego i dzielenia się swoimi pasjami.

„Cheat Out”. Celem projektu było uwrażliwienie młodzieży na problem ściągania. Grupa założyła konto na Instagramie, na którym zamieszczała posty, w których prezentowała zebrane przez siebie informacje dotyczące badań nad problemem ściągania. W części postów prezentowane były autentyczne zabawne historie uczniów, dotyczące szkolnych historiach związanych ze ściąganiem.

„Siła Młodych”. W tym przedsięwzięciu młodzież chciała pokazać, że młodzi ludzie mogą osiągać wiele, jeśli tylko uwierzą w siłę swoich marzeń i konsekwentnie będą realizować swoje plany. Do realizacji inicjatywy zainspirowała ich książka Justyny Sucheckiej „Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”. Młodzież zorganizowała webinar na platformie Zoom, zatytułowany „Siła Młodych. Inspiracje”. W webinarze udział wzięli Justyna Suchecka oraz czterech bohaterów, którzy w młodym wieku osiągnęli sukces w swoich dziedzinach.

„Design Your Future”. Celem projektu była pomoc młodym ludziom w świadomym wyborze ścieżki zawodowej. Grupa opracowała i umieściła na fanpage’u projektu posty z infografikami zawierającymi różne aspekty studiowania za granicą takie jak np. wybór uczelni czy koszt zamieszkania. Grupa opracowała także ankietę określającą zainteresowania zawodowe młodych ludzi. Ich wyniki wyznaczyły treści, które interesują młodych ludzi w kwestii wyboru ścieżki zawodowej.

   

           

 

Projekt dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.