Wróć do listy

Poprzez ten projekt chcemy zwiększyć wiedzę młodych ludzi w zakresie podstawowych idei, wartości i instytucji demokratycznych oraz pomóc im lepiej je zrozumieć. W rocznicę roku 1989 chcemy dać młodym ludziom szansę na refleksję na temat tego, czym jest demokracja, oraz zwrócić ich uwagę, że 30 lat temu demokrację w Polsce trzeba było wywalczyć i że dziś jej przyszłość nie jest oczywista.

Zaproponujemy młodym ludziom z warszawskich szkół udział w cyklu 7 spotkań trwających po 3 godziny. 5 tematów spotkań zaproponujemy sami, a 2 ostatnie tematy zostaną wybrane przez uczestników wcześniejszych wykładów. Każde spotkanie rozpocznie wykład eksperta. Po 45 minutach wykładu zaprosimy młodych ludzi do komentowania, zadawania pytań, wyrażania opinii.  Całość wydarzenia będzie prowadził profesjonalny moderator, który zaplanuje różne metody pracy aktywizujące uczestników. Pod koniec wykładu ekspert i moderator polecą teksty kultury pogłębiające temat  np. filmy, książki, artykuły. Podczas spotkań będziemy także nawiązywać do wydarzeń 1989 roku.

Ponadto, treści wykładów  zostaną spisane i zredagowane; staną się materiałami edukacyjnymi dla warszawskich nauczycieli.

 

 

Projekt jest współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy.

 

 

Przyszłość demokracji – zapis spotkania KLIKNIJ TUTAJ

Polecane teksty kultury dotyczące przyszłości demokracji – KLIKNIJ TUTAJ

Wolność_słowa – zapis spotkania – KLIKNIJ TUTAJ

Polecane teksty kultury dotyczące wolności wypowiedzi – KLIKNIJ TUTAJ

Przyszłość Unii Europejskiej – zapis spotkania KLIKNIJ TUTAJ

Polecane testy kultury dotyczące Unii Europejskiej – KLIKNIJ TUTAJ

Zmiana klimatu = zmiana demokracji – zapis spotkania KLIKNIJ TUTAJ

Polecane teksty kultury dotyczące klimatu – KLIKNIJ TUTAJ

Nierówności a demokracja – zapis spotkania KLIKNIJ TUTAJ

Polecane teksty kultury dotyczące nierówności KLIKNIJ TUTAJ