Wróć do listy

Fundacja Civis Polonus przy współpracy ze Stowarzyszeniem BoMiasto ogłasza rekrutację młodzieżowych rad z Mazowsza i ze Śląska do projektu „Młodzieżowe rady gmin dla demokracji i klimatu”.

To pilotażowe przedsięwzięcie, w ramach którego nawiążemy współpracę 6 młodzieżowymi radami oraz ich opiekunami, a następnie wspólnie z nimi i przy współpracy z lokalnymi władzami przeprowadzimy różnorodne lokalne działania na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Do projektu kwalifikujemy zespoły złożone z 4 młodzieżowych radnych oraz ich opiekuna z ramienia urzędu. Razem będziemy pracować od marca 2022 r. do stycznia 2023 r. Przy naszym udziale młodzieżowi radni przejdą cykl szkoleń – wyjazdowych i online, przy współpracy z mieszkańcami zrealizują m.in. audyty klimatyczne w szkołach i gminne narady klimatyczne, które zaowocują propozycjami konkretnych rozwiązań dla szkół i lokalnych władz. Zapewnimy też rozwój dla opiekuna młodzieżowej rady i damy mu profesjonalne wsparcie w animowaniu pracy młodzieży.

Na zgłoszenia czekamy do 22 lutego. 

Dowiedz się więcej o projekcie i pobierz regulamin rekrutacji i formularz zgłoszeniowy.

Projekt finansowany z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny