Wróć do listy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacją ze spotkania promującego konsultacja społeczne w ramach projektu „Bychawa i Czosnów konsultują”

W  Urzędzie Gminy Czosnów 2 czerwca 2014 roku odbyło się spotkanie promujące konsultacje społeczne w ramach projektu „Bychawa i Czosnów konsultują”.

 

Spotkanie prowadziła Karolina Pucek koordynatorka projektu oraz Miłosz Ukleja doradca ds. konsultacji społecznych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział ponad 20 osób z różnych środowisk: organizacji pozarządowych, administracji samorządowej oraz sami mieszkańcy gminy Czosnów.

 

Uczestnicy spotkania poznali  założenia, harmonogram oraz ideę projektu a także dowiedzieli się o doświadczeniu i misji Fundacji. Podkreśliliśmy jak ważne jest wzajemne zaufanie i partnerskie relacje na linii władza-obywatel i jak wiele korzyści może przynieść współpraca. Przypomnieliśmy także o wspólnie realizowanych działaniach w projekcie „Brochów, Czosnów, Iłów, Sochaczew, Teresin dobrze rządzone” przyczyniających się do profesjonalizacji usług świadczonych przez te urzędy.

Poniedziałkowe spotkanie poświecone było tematowi konsultacji społecznych. Mieszkańcy dowiedzieli się, że w ramach projektu konsultacjom zostanie poddany park im. Czosnowskich przed Urzędem Gminy. O tym czym jest partycypacja obywatelska i konsultacje społeczne mówił doradca Miłosz Ukleja. Uczestnicy dowiedzieli się i poznali korzyści jakie niosą konsultacje dla społeczności lokalnej i administracji.

Duże zainteresowanie wzbudziły wybrane wyniki diagnozy społeczności lokalnej w Czosnowie. Mieszkańcy, przedstawiciele urzędu i organizacji pozarządowych z uwagą analizowali i słuchali wniosków dotyczących stosunku mieszkańców do konsultacji społecznych.