Wróć do listy

Oto nowy podręcznik do edukacji medialnej, który pomoże przybliżyć współczesne media uczniom starszych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Zachęcamy nauczycieli i bibliotekarzy do korzystania z tej publikacji stworzonej z myślą o młodzieży w wieku 14+, którą przygotowaliśmy w gronie międzynarodowych ekspertów i trenerów w ramach projektu „ReNews: Bringing Fresh Eyes to Media Literacy”. Z pomocą podręcznika będziecie w stanie przeprowadzić ciekawe i angażujące uczniów zajęcia.

 

 

W każdym rozdziale podręcznika znajdziecie:

Dzięki naszemu podręcznikowi młodzi ludzie dowiedzą się więcej o:

Dodatkowo podręcznik pozwoli wam rozpocząć wspólnie z uczniami pracę nad własnym magazynem internetowym – uczniowie będą mogli przejść od teorii do praktyki dziennikarskiej, co m.in. pobudzi ich kreatywność, rozwinie umiejętności pracy w zespole, umiejętności posługiwania się programami do obróbki treści.

Treści zawarte w podręczniku zostały przetestowane i uzupełnione w trakcie projektu, tak aby jak najpełniej odpowiadał on potrzebom uczniów i nauczycieli.

Więcej o projekcie – KLIKNIJ TUTAJ

Partnerzy projektu:

 

 

Powyższy dokument odzwierciedla wyłącznie poglądy jego autorów w sprawach w nim omawianych. Komisja Europejska nie jest odpowiedzialna za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.