Wróć do listy

Demokracja i społeczeństwo: wartości i praktyka. Warsztaty dla uczniów warszawskich szkół branżowych.

Projekt służy zwiększeniu kompetencji młodych ludzi ze szkół branżowych w zakresie rozumienia demokratycznych wartości i ich praktycznego znaczenia dla codziennego życia, a także rozumienia przez uczniów i uczennice mechanizmów, które obowiązują w życiu społecznym.

Działanie jest kontynuacją projektu „Demokracja: wartości i praktyka. Warsztaty dla uczniów warszawskich szkół branżowych” prowadzonego w roku szkolnym 2021/2022, dzięki któremu nie tylko zyskaliśmy lepszy ogląd sytuacji w warszawskich szkołach branżowych, ale również lepiej poznaliśmy potrzeby i deficyty uczniów branżówek.

 

Projekt jest także odpowiedzią na ogólną diagnozę polskich szkół, zwłaszcza branżowych, z której wynika, że:

Zależy nam, żeby młodzi ludzie ze szkół branżowych mający w szkole o połowę mniejszą liczbę godzin WOS-u niż licealiści, a dodatkowo często z mniejszym kapitałem społecznym i kulturowy wynoszonym z domu, również mieli szansę zdobyć wiedzę potrzebną dojrzałemu obywatelowi oraz wykształcić prodemokratyczne i prospołeczne postawy.

 

W ramach projektu realizowanego w roku szkolnym 2022/23 odbędzie się cykl bezpłatnych warsztatów o następującej tematyce:

Wszystkie warsztaty trwają 2 godziny zegarowe i prowadzone są przez doświadczonych trenerów z użyciem metod aktywizujących młodzież.

 

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj: DEMOKRACJA-I-SPOŁECZEŃSTWO_zaproszenie1

 

 

Koordynator projektu: Anna Ścibek –  anna.scibek@civispolonus.org.pl

Projekt finansowany jest przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy.

 

 

Do pobrania: