SKIP_TO

Edukacja europejska

01.05.2017 - 24.08.2023
projekt skierowany do Społeczność lokalna Młodzieżowe Rady Młodzi ludzie Szkoła
Od 2017 realizujemy projekty edukacji obywatelskiej o Unii Europejskiej. Zależy Nam na zwiększeniu zainteresowania obywateli tematyką europejską, popularyzacji idei i znaczenia Unii Europejskiej, wzbudzeniu dyskusji dotyczącej kierunków rozwoju UE, wreszcie zachęceniu głównie młodych do proeuropejskiej aktywności w swoich społecznościach.

Co robimy?

  • Prowadzimy warsztaty o UE w szkołach. Pomagamy uczniom i uczennicom lepiej zrozumieć i docenić Unię Europejską
  • Pracowaliśmy z członkami sieci ekspertów Team Europe w Polsce oraz pracownikami punktów EUROPE DIRECT w szukaniu odpowiedzi na pytanie: jak uczyć młodych o Unii Europejskiej i jak z nimi rozmawiać o UE?
  • Tworzymy przestrzeń i okazję do spotkań i debat o Unii Europejskiej i kierunkach jej rozwoju. Zbieraliśmy rekomendację młodych dotyczące kierunków rozwoju UE, wpisujących się w „Konferencję w sprawie przyszłości Europy”
  • Od 2019 we współpracy z  Komisją Europejską Przedstawicielstwo w Polsce i z Biurem Parlamentu Europejskiego w Polsce realizujemy Europejski Kongres Rad Młodzieżowych. Więcej o kongresie tutaj

Wpływ projektów:

0
młodych ludzi,
którzy wzieli udział w naszych projektach i debatach o Unii Europejskiej
0
projektów
edukacji o Unii Europejskiej
0
dorosłych,
których wsparliśmy w pracy z młodymi w zakresie edukacji o UE
Projekty realizujemy we współpracy i na zlecenie Komisji Europejskiej Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce