SKIP_TO

Hackaton obywatelski

12.04.2024 - 13.04.2024
projekt skierowany do Społeczność lokalna Młodzi ludzie
Wraz z Programem Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny serdecznie zapraszamy na hackathon Aktywnych Obywateli pod hasłem “Z młodymi i dla młodych”, który odbędzie się w Krakowie (Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Rajska 1) w dniach 12-13 kwietnia.

Przez dwa dni będziemy zajmować się wyzwaniami, z którymi mierzą się na co dzień Wasze lokalne społeczności, i szukać takich rozwiązań, które angażują i wykorzystują potencjał młodych osób. W pracy wspierać Was będą osoby eksperckie - zarówno doświadczone w działaniach z młodzieżą, jak i w pracy metodą service design, czyli projektowania usług atrakcyjnych dla odbiorczyń i odbiorców. 

Fundacja Civis Polonus jest partnerem merytorycznym wydarzenia.

Co to jest hackaton?

Hackathon to specjalna i bardzo ciekawa formuła spotkania. Jego nazwa pochodzi od połączenia angielskich słów „hacking” (hakowanie) i „marathon” (maraton). To spotkanie, podczas którego zazwyczaj przed programist(k)ami i przedstawiciel(k)ami pokrewnych zawodów postawiony jest pewien problem do rozwiązania. Do udziału w hackathonach Aktywnych Obywateli, zamiast programistek i programistów, zapraszamy osoby aktywistyczne.

Podczas wydarzenia czas na pracę będzie ograniczony. Będziecie mieć tylko (i aż) 12 godzin, ale i komfort skoncentrowania stu procent swojej uwagi na szukaniu rozwiązań. Obie te cechy hackathonu są dobrym paliwem dla kreatywności.

Hackathon zakończą
prezentacje rozwiązań. Najlepsze zostaną wybrane głosami osób uczestniczących oraz osób eksperckich, doradzających Wam w trakcie wydarzenia. Wybrane rozwiązania zostaną nagrodzone (trzy nagrody finansowe o łącznej wartości 8.000 złotych).

Kogo zapraszamy?

Zapraszamy wszystkie osoby działające na rzecz młodzieży i dla których młodzież jest ważna. Jeśli Wasza organizacja już działa na rzecz młodych osób, to spotkanie jest dla Was! Jeśli chcecie bardziej niż dotychczas zaangażować młodzież w swoje działania lub dopiero rozpocząć współpracę z tą grupą – również Was zapraszamy!

Jak się zgłosić?

To proste! Wystarczy wypełnić krótki formularz - kliknij tu.
Opiszcie w nim problem, dla którego rozwiązania chcecie szukać podczas hackathonu, a potem krótko uzasadnijcie, dlaczego - Waszym zdaniem - warto się nim zająć.

Rekrutacja na hackathon trwa do 12 marca do godziny 23:59. Do udziału w wydarzeniu zaprosimy ok. 10 trzyosobowych zespołów. Wybierzemy najciekawsze i najtrafniej opisane wyzwania, a wybrane zespoły poinformujemy o wynikach rekrutacji (18 marca). Zapewniamy i pokrywamy koszty zakwaterowania w Krakowie (z 12 na 13 kwietnia) osób, które będą dojeżdżać do Krakowa.

Więcej informacji na stronie Programu AO-FR.

Kontakt

W razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z Magdaleną Krasowską-Igras: magdalena.krasowska@frsi.org.pl, 722-002-015.